Zachwycający przydomowy ogród - kosztowny dodatek?
16931
post-template-default,single,single-post,postid-16931,single-format-standard,,vss_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 
Zachwycający przydomowy ogród - foreco projektowanie ogrodów

Zachwycający przydomowy ogród – kosztowny dodatek?

Jest wiele elementów wpływających na cenę realizacji otoczenia przy inwestycji mieszkaniowej czy ogrodu przydomowego. Należą do nich jakość i rodzaj użytych materiałów, ilości materiałów, koszty robocizny, ukształtowanie powierzchni, przygotowanie podłoża, itp. Wszystkie te elementy determinuje jednak projekt zieleni. W związku z powyższym podstawowym elementem wpływającym na koszt założenia ogrodu jest jego projekt.

To w nim za pomocą niestandardowych rozwiązań możemy aranżować przestrzeń ogrodową w ciekawy sposób, przy zachowaniu budżetu dostosowanego do możliwości Inwestora.
Jesteście ciekawi jak to można zrobić, coś ciekawego i taniej – to chyba nie możliwe, o tuż nie! Świetnym przykładem będzie tu program Doroty SzelągowskiejDorota was urządzi„, który pokazuje, że dobry projekt, perfekcyjne wykonanie i kilka niestandardowych pomysłów może przynieść niesamowity efekt.

Bardzo podobnie jest w przestrzeni ogrodowej. Na początek potrzebny jest dobry projekt zagospodarowania ogrodu a efekt będzie znakomity.

W załączonych rysunkach przedstawiłem kilka rozwiązań, którymi można zastąpić tradycyjne sposoby nasadzeń. Poza tym, że są one dużo tańsze w realizacji od klasycznych form to osiągnięty efekt wizualny znacznie przewyższa standardowe rozwiązania. A cena cóż zobaczcie sami.
W moich projektach ogrodów i zieleni publicznej zawsze staram się proponować rozwiązania dostosowane do założeń finansowych Inwestora. Wszystko to bez utraty wyjątkowych walorów wizualnych. Wybieram punkt centralny, motyw przewodni lub po prostu jakiś element bliski właścicielowi ogrodu i wokół nich buduję przestrzeń, stawiając je na eksponowanym miejscu. Wystarczy jeden wyjątkowy kamień, donica o intrygującej barwie, konar drzewa, czy ciekawy krzew lub drzew by stworzyć przestrzeń niepowtarzalną. Wszystko jest kwestią ekspozycji i umiejętności właściwego zaakcentowania detali tworzących ogród.

Zapraszam do współpracy,
Hubert Gruszka – projektant ogrodów

Przydomowy ogród - foreco projektowanie ogrodów