Projektowanie i zakładanie ogrodów w Krakowie, Tarnowie | FOR ECO
16146
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16146,,vss_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
 

Projekty Ogrodów w Krakowie

PROJEKTY OGRODÓW W KRAKOWIE

Ogród to nie tylko trawnik i kilka drzew. Ogród to coś więcej.
To miejsce Twojego wypoczynku, relaksu i zabaw Twoich dzieci.
To miejsce, gdzie promienie słońca motywują Cię do działania.

Ogród to miejsce, które zaprojektuję specjalnie dla Ciebie.

 

Pomyśl inaczej o swoim ogrodzie!

DOBRZE ZAPROJEKTOWANY OGRÓD

 

Dobrze zaprojektowany ogród sprawia że przestrzeń wewnętrzna domu i jego otoczenie wzajemnie się przenikają tworząc harmonijną całość.

W moich projektach umiejętnie łączę dom z ogrodem, proponując ciekawe rozwiązania przestrzenne. Wykorzystuję naturalne materiały takie jak kamień czy drewno ale nie unikam szkła, metalu i betonu. Starannie dobieram skład gatunkowy roślin, aby ogród miał charakter i właściwy styl. Cenię założenia ogrodowe, które są zmienne i cieszą przez cały rok.

 

PROJEKTOWANIE I ZAKŁADANIE OGRODÓW W KRAKOWIE I OKOLICY

 

Marzysz o ogrodzie lub chcesz wprowadzić zmiany w swoim aktualnym ogrodzie? Skontaktuj się z nami. Oferujemy wykonanie projektu i założenie ogrodu na terenie Krakowa, ale nie tylko. Często działamy także w Bochni, Tarnowie, Brzesku, Wieliczce oraz Niepołomicach.
Zaproś nas do siebie, a my wykonamy projekt ogrodu, który będzie w pełni dopasowany do specyfiki terenu i Twoich potrzeb. Pracujemy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, dlatego projekt przedstawimy Ci w postaci wizualizacji, dzięki której z łatwością ocenisz efekt i zdecydujesz się na jego realizację.

projekty ogrodów Kraków for-eco.eu rzut

MOJE ZASADY PROJEKTOWANIA OGRODÓW

 • Aranżacja ogrodu powinna być spójna z architekturą domu i otaczającym go krajobrazem. 
 • Wyznaczam układ funkcjonalny założenia ogrodowego, który uwzględnia potrzeby wszystkich jego użytkowników (podział na strefy np. rekreacyjną, reprezentacyjną, miejsce do zabawy dla dzieci, itp.) 
 • Umiejętnie należy wyznaczyć proporcje pomiędzy wielkością trawnika, grupami roślin, ścieżkami, tarasem i podjazdem. Wielkość tych elementów determinuje właściwy charakter ogrodu. 
 • Piętrowość rozmieszczenia roślin pozwala na osiągnięcie wspaniałych efektów kształtowania przestrzeni i wydzielenia wnętrz ogrodowych. 
 • Dobór gatunków i odmian roślin dostosowuję do warunków siedliskowych i wielkości ogrodu. 
 • Przy projektowaniu ogrodów zawsze uwzględniam przyszłe wymagania pielęgnacyjne. 
 • Wykorzystuję materiał sadzeniowy o optymalnych parametrach wielkościowych w celu racjonalizacji kosztów związanych z realizacją ogrodu. 
 • Staram się stosować materiały naturalne takie jak drewno i kamień, które są ponadczasowe. 
 • Zwracam szczególną uwagę na proste rozwiązania, które można wykonać perfekcyjnie i łatwo. 
 • Dużą uwagę przywiązuję do małej architektury i detalu, który nawet zwyczajny ogród potrafi uczynić wyjątkowym.

JAK POWSTAJE PROJEKT OGRODU

 1. Projektowanie ogrodów zawsze rozpoczynam od wizji na działce, daje ona podstawę do oceny warunków terenowych.
  Jest to niezobowiązujące spotkanie, na którym rozmawiamy o ogrodzie, ustalamy zakres projektu i określamy funkcje, które powinna spełniać przestrzeń ogrodowa.
 2. Inwentaryzacja terenu.
 3. Etap koncepcji – na podstawie ustaleń i wytycznych tworzę specjalnie dla Państwa propozycję zagospodarowania przestrzennego i funkcjonalnego założenia ogrodowego.
  W jej skład wchodzą:  rzut proponowanego zagospodarowania przestrzennego ogrodu oraz foto realistyczne wizualizacje lub rysunki poglądowe 3d wybranych fragmentów ogrodu.
 4. Po akceptacji koncepcji,  wykonuję szczegółowy projekt ogrodu wraz ze specyfikacją materiałową i ilościową.

WIZUALIZACJE PROJEKTU OGRODU

W zakresie naszej oferty znajdują się foto realistyczne wizualizacje oraz rysunki koncepcyjne 3D, przedstawiające projektowane zagospodarowanie. Wykonywane wizualizacje przedstawiają rzeczywiste (zgodne z projektem) rodzaje i gatunki roślin oraz formy zagospodarowania w proponowanym układzie przestrzennym.

ZAKRES DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ OGRODU

 1. Koncepcja zagospodarowania ogrodu  – rzut założenia wraz z wizualizacjami proponowanego układu przestrzennego. 
 2. Rzut terenu wykonany w skali, na którym zostanie zlokalizowane i zwymiarowane projektowane zagospodarowanie przestrzeni ogrodowej. 
 3. Projekt nasadzeń rozmieszczenie  grup roślin wraz z podaniem gatunków, więźby sadzenia, odmian i ich liczby w grupach i na rabatach. 
 4. Projekty częściowe dotyczące: ścieżek i rodzaju ich nawierzchni, małej architektury (pergola, trejaż itp.), zbiornika wodnego. 
 5. Wytycznych dla oświetlenia ogrodowego i systemu nawadniającego. 
 6. Dobór i wskazanie konkretnych materiałów projektowanych do wbudowania wraz z określeniem ich zapotrzebowania (kamień , geosyntetyki, grysy, itp.). 
 7. Przedmiar materiału roślinnego, tabelaryczne zestawienie roślin zastosowanych w projekcie. 
 8. Przedmiar materiałów zastosowanych w projekcie.

Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia zakresu projektu.

KONCEPCJA OGRODU ONLINE

W ramach oferty wykonujemy koncepcje założenia ogrodowego online na podstawie przesłanych materiałów takich jak projekt zagospodarowania terenu, dokumentacji fotograficznej działki oraz uzgodnień z Inwestorem.

NADZORY

Na życzenie Inwestora prowadzimy nadzory autorskie i inwestorskie przy realizacji ogrodów. Obejmują one doradztwo i kontrolę wykonania robót związanych z budową i pielęgnacją terenów zieleni. 

NASZE KWALIFIKACJE

 • Kierunkowe wykształcenie zespołu w stopniach naukowych Dr inż. oraz mgr inż. 
 • Uprawnienia do prac w terenach objętych ochroną konserwatora zabytków. 
 • INSPEKTOR NADZORU TERENÓW ZIELENI uprawnienia wydane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa NOT Warszawa, w zakresie kierowania robotami budowy i utrzymania terenów zieleni. 
 • Wieloletnie doświadczenie w zakresie ochrony środowiska, dendrologii, arborystyki oraz architektury krajobrazu.
MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ!
+48 503 066 084
NIE CHCESZ DZWONIĆ? NAPISZ!